Porady Wyprawa 4×4

5 rzeczy, które musisz wiedzieć o wyprawie 4×4 w Bieszczady

Co zabrać na wyprawę off road w Bieszczady

Wyprawa samochodami terenowymi nie wymaga od uczestników jakiegoś specjalnego przygotowania. W każdym samochodzie jedzie instruktor, który zadba o to by wyprawa 4×4 była bezpieczna i przebiegała w miłej atmosferze. Pakując się na wyprawę samochodem terenowym należy pamiętać o tym by zabrać coś do picia oraz jakąś przekąskę typu czekolada na wypadek utraty energii.

Jak się ubrać na wyprawę w teren

Zakładając, że wyprawa odbywa się w sezonie letnim warto ubrać długie spodnie i pomyśleć o zabraniu ze sobą bluzy z długim rękawem lub kurtki przeciwdeszczowej. Samochodami przejeżdżamy przez tereny leśne więc z uwagi na kleszcze, bąki oraz inne latające „gryzonie” radzimy popsikać ubranie jakimś odstraszaczem. Jakie buty zabrać w teren ? Warto pamiętać o tym, ze poruszać się będziemy przez bezdroża i od czasu do czasu będziemy wysiadać z samochodu by zrobić zdjęcie lub pomóc przy wyciąganiu pojazdu z terenowych opresji. W takiej sytuacji przydać się mogą wygodne buty (zdecydowanie ponad kostkę) a już na pewno nie planuj wyruszyć na szlak w klapkach czy szpilkach.

Wyprawa 4×4 z dziećmi

Nasze wyprawy samochodami terenowymi w Bieszczady są bezpieczne. Dzieciom bardzo się ta atrakcja podoba ale należy zachować rozsądek i pamiętać o tym, że zbyt małe dzieci (poniżej 8 lat) nie będą się dobrze czuły podczas kliku godzinnej wyprawy. Dzieci, przez cały czas muszą przebywać pod opieką dorosłego a dorośli bezwzględnie muszą wykonywać polecenia instruktora.

Co zrobić gdy pogoda w Bieszczadach nie dopisuje

Pamiętajmy o tym, że w górach pogoda szybko ulega zmianie. Zalecamy zabranie ze sobą okrycia przeciwdeszczowego. Pamiętaj o tym, że podczas deszczowej pogody na trasie będzie błoto i ubrania mogą się wybrudzić. Deszcz nie przeszkadza w organizacji wyprawy a może ją uatrakcyjnić, z pozoru łatwa do pokonania trasa po deszczu zamienia się w trudny do pokonania błotny trakt a wyprawa z wyprawy staje się przeprawą.

Wyprawa 4×4 – ciekawostki i opinie

Wyruszając z nami na wyprawę off road w Bieszczady będziesz miał okazje zobaczyć plenery gdzie kręcono serial Wataha oraz inne, ciekawe miejsca. Program wyprawy przygotowaliśmy w oparciu o opinie dotychczasowych Klientów czyli mówiąc krótko – wiemy co się ludziom podoba i tak to robimy :).

Przejdź do programu wycieczki