Porady Rejs Jachtem

Co każdy Wilk Morski i Szczur Lądowy wiedzieć powinien.

 

Co zabrać na rejs jachtem ?

Wypływając na rejs jachtem po Solinie nasi Goście oddają się w ręce doświadczonego sternika, który od wielu lat żegluje po  Zalewie Solińskim, zna jego tajemnice i najciekawsze miejsca.Ponieważ rejsy po Solinie trwają zazwyczaj kilka godzin uczestnicy powinni być odpowiednio przygotowani.Należy pamiętać o odpowiednim ubiorze dostosowanym do aktualnej i niejednokrotnie zmiennej w Bieszczadach pogody. Zawsze warto zabrać ze sobą wodę mineralną lub inne napoje chłodzące oraz dużą dawkę dobrego humoru. Podczas rejsu po Jeziorze Solińskim po jachcie poruszamy się w czystym, miękkim obuwiu lub boso – „szpilki”, „oficerki” i klapki ”japonki” choćby i najbardziej gustowne i markowe – odpadają ze względów na bezpieczeństwo załoganta.Dzieci i osoby nieletnie muszą podczas rejsu znajdować się pod nadzorem opiekunów.

„Pierwszy po Bogu” – czyli żeglarska etykieta

Na jachcie, podczas rejsu po Solinie i innych akwenach obowiązują zasady etykiety żeglarskiej czyli przestrzeganej od wielu lat tradycji i zwyczajów żeglarskich.Po pierwsze na jachcie w czasie trwania rejsu cała załoga przechodzi na „Ty”.Po drugie sternik w czasie rejsu jest tzw. „Pierwszym po Bogu”, ustala zadania załogantów i przydziela im odpowiednie funkcje, dzięki którym sterowanie jachtem będzie bezpieczne i przyjemne dla wszystkich.Podczas rejsu po Solinie na jachcie nie śmiecimy, nie palimy papierosów, nie zachowujemy się wulgarnie, wykonujemy polecenia sternika tak aby czas spędzony pod żaglami upłynął miło i przyniósł wszystkim dużo radości i przyjemności.

Bieszczadzkie Morze – jego legendy i tajemnice.

Wypływając z Polańczyka na rejs po Jeziorze Solińskim zwanym też Bieszczadzkim Morzem sternik opowie uczestnikom o  historii powstania zalewu, o ludziach tworzących jego legendę, bieszczadzkich zakapiorach i tajemnicach Soliny. Najodważniejsi będą mogli zmierzyć się  z bieszczadzkim wiatrem i spróbować swoich sił w sterowaniu jachtem.Podczas rejsów po Jeziorze Solińskim możliwa jest organizacja posiłku przy ognisku w urokliwych zatokach zalewu, gdzie uczestnicy mogą wysłuchać ciekawych historii związanych z tym zakątkiem Bieszczadów.

Oferta, programy i ceny rejsów.

Rejsy po Solinie rozpoczynają się i kończą w Polańczyku a ich cena zależy od wybranego przez uczestników programu (pakietu) oferowanego przez naszą Agencję.Jest to niepowtarzalna okazja aby marząc o rejsie dookoła Świata rozpocząć swoja przygodę z żeglarstwem podczas rejsu po Zalewie Solińskim – jednym z najpiękniejszych akwenów w Polsce.Wszystkie opinie naszych gości na temat organizacji rejsów po Solinie będą dla nas cenną wskazówką dla podnoszenia ich atrakcyjności i ich dostosowania do oczekiwań.

 

Przejdź do programu wycieczki